NázovPodnázov

Otrokárstvo na Slovensku

Publikované 25.08.2017 v 13:32 v kategórii Politika, prečítané: 1913x

  Chcel by som sa s vami podeliť o môj príbeh. Ja ako kuchár - pracujem v kuchyni a mám minimálnu mzdu 2,50€ na hod., t.j. v hrubom 435€. Je mi do plaču, lebo mne zo 435€ vyjde v čistom 374,11€ . V čistom na hodinu to je cca 2 - 2,10€ ... Ja musím odrobiť 160 hodín, aby som mal plný úväzok a dostanem 374,11€? To človek má dokázať z tohto žiť? Ako si mám nasporiť? Chcem sa raz oženiť a mať vlastnú rodinu, vy nie? Alebo vaše deti, vnúčatá ... Ľudia, zobuďte sa! Pozrite sa už reálne na tento svet - na naše Slovensko! Takto sa má vládnuť v našej krajine?

 

  Keď som sa rozprával s mojím šéfom, tak povedal, že to je hrozné ... Lebo cena jedného človeka je cez 600€. Zaplatí mi tých 374,11€. Ja zaplatím na odvody cca 60€ a šéf za mňa cca 150€. Veď hodnota jedného zamestnanca je okolo 600€ a človek dostane LEN 374,11€? Potom má mať chuť človek pracovať?

  

  Ja musím ťahať okolo 180 - 190 hodín, keď chcem zarobiť viac ... a voľno mám asi 5 alebo 6 dní do Mesiaca.


  Môžem sa len poďakovať celej našej vláde - Fico a spol. Ste neskutočne štedrí všetci tí, ktorí sa chválite ako zvyšujete minimálnu mzdu.


  p. Richter, hanbil by som sa na vašom mieste povedať vetu "zvyšujeme minimálnu mzdu", je to len na plač!!! Všetci dobre vieme, aká je skutočná pravda. Znížte odvody a veci s tým spojené, až potom skutočne stúpne minimálna mzda. TOTO je PRAVDA.


  Chcem veriť, že raz sa všetko zlepší, ale určite nie za tejto skorumpovanej vlády!

 

  Pripájam prílohy:

  http://www.minimalnamzda.sk/odvody.php
  http://www.minimalnamzda.sk/

Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?