NázovPodnázov

Prečo som vstúpil do KDH

Publikované 04.03.2017 v 22:12 v kategórii Politika, prečítané: 209x

Do roku 2016 som nebol v žiadnej politickej strane či v nejakom hnutí.

Vo voľbách, ktoré sa konali 5. marca 2016 som bol nestraník a vyberal som si spomedzi pravicových strán. Keď som tak uvažoval, spočiatku som chcel voliť KDH, no vo svojom vnútri som bol presvedčený, že voliť KDH nechcem. Bolo to preto, lebo sa mi nepáčili niektorí ľudia v danej strane, ale aj preto, ako často z tej strany ľudia odchádzali a vytvárali si svoje vlastné strany.

Kládol som si otázku: „Prečo odchádzajú ľudia z KDH, keď ide o kresťanskodemokratickú stranu“? Pýtal som sa sám seba: „Sú tam čierne ovečky, ktoré robia zlobu? Je tam chaos? Je tam nenávisť? Keď postupne z KDH odchádzali ľudia ako Procházka, Palko a i., Procházka si založil svoju politickú stranu Sieť. Palko si založil tiež svoju stranu, ktorá sa volá alebo volala Konzervatívni demokrati Slovenska. Prečo odišli z KDH títo ľudia? Pre nezhody? Alebo nemali spokojné miestečka? Alebo prečo? Neviem prečo, a nechcem už ani po tom pátrať. KDH nie je v parlamente, lebo bolo slabšie. No dnes sa KDH očisťuje. Teraz sa ukazuje, kto KDH bral vážne a nebral to len ako job. Máme nového predsedu − silného predsedu a je ním Alojz Hlina. Bol právoplatne zvolený na sneme. Je to silný muž a veľká osobnosť. Môžem povedať, že má za sebou veľmi dobrý tím pozostávajúci z osobností ako sú Milan Majerský (primátor Levoče), Renátka Ocilková, Peter Bobula, Pavol Zajac, Ivan Štefanec, Evka Grey, Andrej Klapica, Miroslava Szitová a ďalší.

Verím, že KDH sa zbavilo čierneho prachu a teraz bude už len zbrojiť. Verím dnešnému KDH, verím, že to spolu vydržíme a zvládneme. Chcem povedať, že ľudia už videli, ako sa politika robiť nemá a videli aj to, ako p. Procházka spadol na ústa. Strana Sieť mala vládnuť a p. Procházka už mal byť premiérom. Verím, že ľudia, ktorí niekedy volili KDH, sa vrátia. KDH to myslí naozaj vážne. V novembri sme schválili akčný program „nový november“. Je to program silný a reálny. Každý sme dostali slobodnú vôľu a máme sa rozhodovať podľa svojho svedomia a vedomia. Dnes dúfam, že KDH sa posunie vyššie, pretože KDH si to zaslúži. Verím, že odídenci z politických strán ako Sieť či Oľano alebo z rôznych iných strán sa vrátia do rodiny KDH.

Dnes som aj ja v KDH a nehanbím sa za to!


Komentáre

Celkom 0 kometárov

 • Neregistrovaný uživatel

  Meno: Prihlásiť sa

  Blog:

  Obsah správy*:

  Kontrolní kód*:
  Odpovedzte na otázku: Čo je dnes za deň?